raphael-lovaski-Z8vVlWoOiSI-unsplash

Eleganckie czy drapieżne Sprawdź które sukienki od Pierre Balmain są dla Ciebie

Pierre Balmain założył swój własny dom mody tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Jego warsztat pracy i zdolność tworzenia najbardziej wyszukanych projektów przyczyniła się do tego, że Balmain bardzo szybko zyskał sławę zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych. Jego projekty ceniły wszystkie największe gwiazdy Holywood. Każda sukienka Balmain oraz garnitur sygnowany imieniem właściciela świetnie odnajdywały się na czerwonym dywanie.

Balmain – Marka 

Pierre Balmain zanim otworzył własny dom mody, szkolił swój warsztat pod okiem wybitnych modowych projektantów. Sławy takie jak Dior i Hubert de Givenchy przekazywały wiedzę dobrze rokującemu młodemu człowiekowi. W pewnym momencie Balmain podjął decyzję o rozpoczęciu pracy wyłącznie na własne nazwisko. Tak właśnie otworzył dom mody w Paryżu, który wkrótce został opisany przez New York Times jako miejsce, dzięki któremu Paryż w końcu ożył po trudnych czasach niemieckiej okupacji. Sukces marki z biegiem lat rozrastał się na jeszcze większą skalę. Amerykańskie sławy takie jak Bridget Bardot, Sophia Loren czy Katharine Hepburn chętnie korzystały z usług słynnego projektanta i promowały jego prace na całym świecie. Indywidualne projekty zachwycały znawców mody, którzy nie byli w stanie przejść obojętnie obok tej doskonałości. Dom mody dziś funkcjonuje dzięki projektantom, którzy wciąż prężnie rozwijają markę pod nazwiskiem zmarłego, słynnego projektanta. Połączenie tradycji i ideałów jakim wierny był Balmain z nowoczesnymi akcentami, jest gwarantem sukcesu marki po dziś dzień. 

Balmain – Sukienki

Oferta odzieżowa domu mody Balmain, zwłaszcza w kategorii sukienek jest bardzo różnorodna. Niezależnie od tego jaki jest to projekt domu Balmain sukienka zaprojektowana w oparciu o tradycję z nowoczesnymi akcentami, zawsze trafia do szerokiej grupy odbiorców. Sukienki, jakie znajdują się w ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które wykorzystują ciekawe printy, faktury i różnorodne struktury. Charakterystyczne dla marki są poduszki na ramionach, często pojawiające się wysokie dekolty lub przeciwnie głębokie dekolty w literę „V” oraz wykończenia grawerowanymi guzikami. Wszystkie projekty marki są idealnym wyborem dla kobiet, które cenią w modzie subtelne połączenie elegancji i ekstrawagancji. 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.