jacob-nizierski-V0hohwot0oM-unsplash

Botki w rockowym stylu – Pierre Balmain

W roku 1945 Pierre Balmain podjął decyzję o otwarciu własnego domu mody. Jak się okazało była to decyzja słuszna, ponieważ projekty sygnowane nazwiskiem Balmain cieszyły się dużą popularnością. Mieszkańcy Europy i Stanów zachwycili się niezwykłym kunsztem projektanta i chętnie zaopatrywali się u niego w kolejne nowości. Ubrania i obuwie, a w tym ponadczasowe botki Balmain do dzisiaj chętnie kupowane są przez kobiety, które doceniają wierność ideałom słynnego projektanta. 

Balmain – Marka 

Pierre Balmain miał przyjemność uczyć się technik modowych od wybitnych projektantów światowej klasy. Dior i Hubert de Givenchy przekazali mu najważniejsze tajniki projektowania ubrań. Balmain kiedy zdobył niezbędną wiedzę, szybko podjął decyzję o otwarciu własnego domu mody. Wiedział, że drzemie w nim potencjał warty wykorzystania. Kreatywne pomysły szybko spotkały się z aprobatą wybitnych znawców w świecie mody. New York Times zrecenzował nawet, że Balmain ożywił w końcu paryskie ulice, szare i smutne po okupacji niemieckiej. Po tym, jak na światło dzienne została wystawiona kolekcja opierająca się na wąskich garniturach i bufiastych sukienkach, największe sławy amerykańskiego kina zaczęły korzystać z usług projektanta. Jego unikatowe projekty z dumą nosiły Sophia Loren i Bridget Bardot. Balmain był mistrzem w dobieraniu strojów, które podkreślały indywidualne cechy noszących je kobiet. Dom mody prowadzą dziś utalentowani artyści i projektanci, którym bliskie są wartości jakimi kierował się w modowym życiu Balmain. 

Balmain – Botki

Oferta obuwia domu mody Balmain jest bardzo bogata i stale się poszerza. Dom mody Balmain botki projektuje w oparciu o tradycyjne rozwiązania z dodatkiem rockowego pazura. Takie połączenie trafia w gusta wielu kobiet, które kochają eleganckie i klasyczne zestawienia z nowoczesnością i ekstrawagancją. Botki Balmain tworzone są dziś w oparciu o najwyższej jakości materiały. Charakterystyczne dla tych rockowych butów są grawerowane guziki, ciężkie klamry, metaliczne ćwieki, a czasem też transparentne, grube obcasy. 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.